Jak tworzę dobre banery?

Projektowanie graficzne to trudna sztuka wymagająca znajomości wielu aspektów technicznych. Oprócz tego muszę również znać nieco ludzką psychikę, a przede wszystkim mieć dobrze rozwinięty zmysł estetyczny.

Zaprojektowanie graficzne dobrego baneru wymaga wszystkich wyżej wymienionych umiejętności. Koniecznie muszę oczywiście wiedzieć jak wykonać grafikę od strony technicznej, jednak potrzebna jest mi również znajomość ludzkiej psychiki, abym wiedzieć, jakiego rodzaju grafika wpłynie pozytywnie na wizerunek reklamowanej firmy. Jeśli zaś chodzi o zmysł estetyczny, jest mi on potrzebny, gdyż nieatrakcyjny wizualnie baner po prostu nikogo nie zachęci do skorzystania z usług danej firmy.

Nie tylko materiały reklamowe

Warto zauważyć, że projektowanie graficzne dla firm dotyczy nie tylko materiałów reklamowych. Niejednokrotnie otrzymywałam zlecenia wykonania projektów wizytówek. Przygotowuję raczej skromne grafiki na wizytówki. W przeciwieństwie do materiałów reklamowych, najważniejsza jest treść wizytówki, a nie jej oprawa.